Roheline tee

Siin on mõned olulised faktid rohelise tee kohta:

Valmistamine: Roheline tee valmistatakse värsketest Camellia sinensis taime lehtedest. Erinevalt mustast teest ei läbi roheline tee kääritusprotsessi, vaid sellele tehakse kerge aurutamine või kuumutamine. See protsess aeglustab ensüümide aktiivsust ja säilitab lehtedes rohkem toitaineid.

Tervisega seotud eelised: Roheline tee on tuntud oma antioksüdantide sisalduse poolest, eriti katehhiinide nagu epigallokatehhiingallaat (EGCG) osas. Need antioksüdandid aitavad neutraliseerida vabu radikaale, mis võivad kahjustada keha rakke ja põhjustada vananemisprotsesse ning erinevaid haigusi.

Kaalulangetamise toetus: Rohelise tee joomine on seostatud kaalulanguse soodustamisega. Sellel on termogeenne toime, mis aitab suurendada ainevahetust ja rasvade põletamist. Samuti võib roheline tee aidata kontrollida söögiisu, vähendades näljatunnet.

Energia ja vaimne virgutus: Roheline tee sisaldab loomulikku kofeiini, mis võib anda energialaengu ja parandada vaimset erksust. Samas on rohelise tee kofeiinisisaldus madalam kui kohvis, mis võib vähendada närvisüsteemi ülestimuleerimist.

Südame tervis: Mitmed uuringud on näidanud, et rohelisel teel võib olla positiivne mõju südame tervisele. See võib aidata alandada kolesteroolitaset ja vererõhku ning vähendada südame-veresoonkonna haiguste riski.

Vähivastane toime: Mõned uuringud on viidanud, et roheline tee võib aidata vähendada teatud vähkkasvajate, näiteks rinna-, eesnäärme- ja käärsoolevähi riski. Katehhiinid rohelises tees võivad aidata pärssida vähirakkude kasvu ja vähendada põletikku organismis.

Seedimise toetus: Roheline tee võib aidata seedesüsteemi tervist. Sellel võib olla antimikroobne toime, aidates võidelda mõningate bakteritega, mis võivad põhjustada seedetrakti infektsioone. 

Ostukorv
Scroll to Top