Teedest

 • Must tee: Must tee on täielikult oksüdeeritud tee, mis annab talle tugeva maitse ja tumeda värvi. See on rikkalik ja ergutav. Loe rohkem

 • Oolong tee: Oolong tee on osaliselt oksüdeeritud tee, paiknedes maitse ja oksüdatsiooni astme poolest rohelise ja musta tee vahel. See võib olla mitmekülgne, pakkudes erinevaid maitseid sõltuvalt oksüdatsioonist.

 • Roheline tee: Roheline tee on vähem oksüdeeritud. Sellel on kergem maitse ja õrn roheline värv. See on tuntud oma antioksüdantide ja tervisele kasulike omaduste poolest. Loe rohkem

 • Valge tee: Valge tee on kõige vähem töödeldud tee, valmistatud noortest lehtedest ja pungadest. Sellel on õrn maitse ja aroom ning see sisaldab rohkelt antioksüdante.

 • Pu-Erh tee tootmiseks kasutatavad teepuud on 5 -10 m kõrgused ja kasvavad poolmetsikutena ca 1000 – 2000 m kõrgusel. Tee võlgneb oma nime samanimelisele linnale Hiinas Yunnani lõunaosas. Pu erh on valmistatud poolkääritatud teena, kuid erineb oolongi teest oma järelkääritamise poolest. Aeglase käärimisprotsessi käigus külvatakse lehti spetsiaalsete mikroorganismide ja seentega. Need aitavad kaasa laagerdumisele, moodustades sõltuvalt nende vanusest kerge hallituse, mis sarnaneb juustuga. Paljud asjatundjad peavad parimaks hästi nähtava hallitusega Pu-Erh teed.
  Vana Sungi dünastia traditsiooni kohaselt pressitakse Pu-Erh teed mitmel kujul ka tänapäeval. (Tee tellised, teeviilud, teepesad, tee bambustorudes jne.) Kuulsat tuo chat kasutati Siiditee ääres maksevahendina, täpselt nagu muinasajal bing cha (teeviil).
 • Puuviljatee: Puuviljatee on tavaliselt valmistatud kuivatatud puuviljade segust. See võib olla nii kofeiinivaba kui ka kofeiiniga, olenevalt puuviljadest ja lisatud koostisosadest.

 • Rooibos: Rooibos on taimne tee, mis pärineb Lõuna-Aafrikast. See on kofeiinivaba ja sellel on mahedam maitse. Rooibosel on ka tervisele kasulikke omadusi.

 • Ürditeed: Ürditeed valmistatakse taimsetest koostisosadest nagu piparmünt, kummel, sidrunmeliss jne. Need teed on sageli kofeiinivabad ja võivad pakkuda erinevaid maitseid ja lõõgastavaid omadusi.

 • Mate: Mate on Lõuna-Ameerika taimne jook, mida valmistatakse mate taime lehtedest. See sisaldab looduslikku kofeiini ning on tuntud ergutava ja värskendava toime poolest.
  Mine ostlema

Ostukorv
Scroll to Top